Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Awatar użytkownika
rejczel
Posty: 132
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:54

Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: rejczel »

Kiedy takie okna pasywne to waszym zdaniem dobry pomysł?
Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/uslugi/ ... pasywnego/ widziałam coś takiego.
Podobno takie okna są bardzo energooszczędne i pozwalają zaoszczędzić trochę kasy np. na ogrzewaniu.
Ktoś z was miał okazję sprawdzić to na swoim przykładzie?

brązowe algi
Awatar użytkownika
magic8922
Posty: 43
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:58

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: magic8922 »

Zdecydowanie jest to dobra opcja, jeśli posiada się dom energooszczędny. My już te wszystkie kwestie mamy za sobą, ponieważ też jakiś czasu temu się zastanawialiśmy nad tym, co będzie najbardziej odpowiednie. Na szczęście można trafić na dobrych fachowców w sklepach. Okna prawdopodobnie będą z firmy Drutex, ale do końca jeszcze nie mamy złożonego zamówienia.
Awatar użytkownika
amarant9876
Posty: 9
Rejestracja: 22 lip 2019, 22:16

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: amarant9876 »

Słyszałam, że okna pasywne lepiej izolują. Może się wydawać, że więcej na nie wydamy pieniędzy, ale być może zwróci się koszt, ponieważ zaoszczędzimy na ogrzewaniu. Ważny jest też wybór dobrej firmy, która się tym zajmie. Ostatnio dowiedziałam się o firmie Nowe Okna. Myślę, że mają całkiem dobrą ofertę. To ich strona: http://noweokna.pl/
Awatar użytkownika
gosiunia
Posty: 155
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:42

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: gosiunia »

magic8922 pisze: ↑28 cze 2019, 23:39 Zdecydowanie jest to dobra opcja, jeśli posiada się dom energooszczędny.
Niestety dom energooszczędny, a dom pasywny to dwie różne kwestie. Poczytaj sobie o tym, czym różnią się oba budownictwa od siebie. Dziwię się, że architekt prowadzący Twoją budowę nie uświadomił Cię w tym. Wracając do tematu dom pasywny ma na celu pozyskanie energii z zewnątrz i ograniczenie ucieczki ciepła z wnętrza. Tutaj okna mają niż niższe parametry niż w przypadku okien np. energooszczędnych. Nasze okna pasywne z Oknoplast model Winergetic Premium Passive mają wskaźnik Uw (współczynnik przenikania ciepła) równy 0,59W(m2K), a w przypadku energooszczędnych okien wskaźnik ten wynosi około 0,76. Jest to duża różnica. Nasze okna działają jak należy, izolacyjność jest bardzo dobra i okna są po prostu ładne - mamy je pokryte okleiną drewnopodobną i dobrze wyglądają. Podsumowując, jeżeli masz dom pasywny to wtedy należy kupić okna pasywne.
Awatar użytkownika
otyljanna
Posty: 143
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:16

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: otyljanna »

Zgadzam się z gosiunia inne parametry do domów pasywnych inne do klasycznego budownictwa. Trzeba zrozumieć różnicę między jedną stolarką, a drugą. Mam dokładnie ten sam model okna co moja przedmówczyni - Winergetic Premium Passive z Oknoplast są świetne do domów pasywnych. Nam doradził architekt sami też czytaliśmy, że są na prawdę świetnie skonstruowane. Pakiet 3 szyb jest dla nas idealny.
Awatar użytkownika
natalia
Posty: 19
Rejestracja: 03 lip 2020, 21:00

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: natalia »

Myślę że w domu pasywnym też można wykorzystać elektrownie słoneczną, najlepszą propozycję moim zdaniem znajdziesz na fotwoltaika. Warto sprawdzić, tutaj uzyskasz darmową konsultację i pomoc w realizacji.
Awatar użytkownika
Focus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2020, 23:13

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: Focus »

To dobry wybór, jeśli mamy dom zbliżony do pasywności. Polecam tutaj zajrzeć na stronę http://www.okno-piast.eu/ - tam mają bardzo szeroką ofertę i fajnie z nimi przebiega kontakt, wystarczy napisać
Awatar użytkownika
kocurek
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:39

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: kocurek »

Tak szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czy takie okna pasywne to takie dobre rozwiązanie. Ale każdy kupuje takie jaki mu najbardziej odpowiadają i na jakie go stać. Wszak my dopiero będziemy wybierać okna i drzwi do naszego nowego domu ale takich raczej nie wybierzemy. Szukając dobrej firmy polecono nam ich http://eko-bud.com.pl/ gdzie mają duży wybór i solidnych okien. Także my raczej postawimy na nich
Awatar użytkownika
Wikaria
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:34

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: Wikaria »

Stawiając na eko dom i ekologiczne rozwiązania to na pewno warto o tym pomyśleć. Będą to droższe okna, no ale na pewno dużo lepsze, będą przepuszczać mniej ciepła. Jeżeli interesujecie się takimi rozwiązaniami to sprawdźcie sobie portal Globenergia i ich artykuły. Poświęcone są one odnawialnym źródłom energii, nie tylko jeżeli chodzi o budownictwo.
Awatar użytkownika
Suchy007
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2020, 13:10

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: Suchy007 »

My ostatnio byliśmy na etapie zmiany okien, znaleźliśmy akurat stronę z ciekawą ofertą (to akurat okna pcv częstochowa bo mamy najbliżej) i jesteśmy zadowoleni :)
Awatar użytkownika
cstracke
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2020, 9:07
Lokalizacja: Kozy

Re: Okna pasywne - kiedy to dobra opcja?

Post autor: cstracke »

Piszę do Was w kwestii okna aluminiowe cennik, który opłaca się zaakceptować. Moim celem nie jest kupić najtaniej, ale dobrze. Proszę o poradę odnośnie tego jak ocenić, czy dana cena za okna jest właściwa? Ostatnio jak szukałem odpowiedzi na to pytanie to trafiłem na stronę https://www.talmet.pl/rodzaje-produktow ... niowe.html Oferta interesująca, ale jeszcze nie zdecydowałem.

nie czyta płyty
ODPOWIEDZ