Ekologia - co o niej myślicie?

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Kiść

Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Kiść »

Świetnie, że coraz więcej firm decyduje się na to żeby oczyszczać ścieki, które produkują. Można przecież zwrócić się do fachowców, którzy zoptymalizują ten proces. Na przykład: https://scieki-woda.pl/uslugi0.html Co o tym myślicie?
ROńku

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: ROńku »

Kiść pisze: ↑02 wrz 2020, 2:23 Świetnie, że coraz więcej firm decyduje się na to żeby oczyszczać ścieki, które produkują. Można przecież zwrócić się do fachowców, którzy zoptymalizują ten proces. Na przykład: https://scieki-woda.pl/uslugi0.html Co o tym myślicie?
Powiedzmy sobie szczere – ekologia powinna być aktualnie na pierwszym miejscu podczas budowania domu, czy jego remontowania. Sam myślimy teraz, czy fotowoltaika nie będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Wiemy, że początkowo trzeba zainwestować niemałą sumę, ale z czasem się to zwraca przecież...
Awatar użytkownika
kazikk
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2019, 0:37

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: kazikk »

Poszukaj firm, które oferują takie rozwiązania dla domów np. https://g.page/ABC-Sun-Energy-Fotowoltaika-W-wa?share Pewnie mogą przygotować dla ciebie kosztorys takiej instalacji.
mączek5

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: mączek5 »

Fotowoltaika jak najbardziej jest rozwiązaniem, które pozwala na dbanie o środowisko. Firma https://ecocalma.pl/ będzie w stanie szybko wykonać taką instalację, bo aż w 2 tygodnie. To rzetelna firma, która oferuje komponenty instalacji z 30 letnią gwarancją.
Pajączek

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Pajączek »

Mieszkam na wsi, wokół nas są same duże gospodarstwa rolne. Ostatnio przyszedł do mnie i męża sąsiad i zaproponował wspólne wybudowanie biogazowni rolniczej. Dzięki temu wykorzystując nasze odpady rolne moglibyśmy uzyskać energię elektryczną i cieplną. Zainteresował nas ten temat, ponieważ już od wielu lat staramy się prowadzić gospodarstwo w sposób ekologiczny. Udało nam się znaleźć firmę https://www.egsystem.pl/biogazownie-spalarnie.php, która zrealizowałaby dla nas taki projekt. Czy ktoś z was ma może doświadczenie w tym temacie? Nie ukrywam, że dla nas jest to zupełna nowość i chętnie porozmawiam z kimś, kto zna temat.
Śnieżka

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Śnieżka »

Doskonały pomysł z tą biogazownią. Niedaleko naszego miasta jest taka miejscowość, gdzie pewien rolnik ogrzewa w ten sposób całe osiedle. Powszechnie wiadomo, że jeśli nie wprowadzimy zmian, życie na Ziemi za kilka lat może nie być możliwe. Polecam poczytać trochę na temat globalnego ocieplenia http://esbud.pl/globalne-ocieplenie-prz ... ty-i-mity/ .
Baśka

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Baśka »

A co można myśleć o ekologii, co? Z pewnością trzeba mieć ją bardziej na uwadze, zwłaszcza dziś, gdy niestety człowiek jest jednym z głównych powodów zanieczyszczeń i niszczenia środowiska naturalnego. Teraz może tego nie widzimy, ale następne pokolenia będą cierpieć.
bedósek

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: bedósek »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten w ten odnośnik.. https://flizy.com.pl/
Awatar użytkownika
giga
Posty: 65
Rejestracja: 07 cze 2019, 14:29

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: giga »

Jeśli myślicie o ekologicznych rozwiązaniach w waszej firmie to zastanówcie się nam montażem paneli fotowoltaicznych. Nie tylko będziecie mogli znacznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd ale także zadbacie o środowisko, prąd wyprodukowany z promieni słonecznych nic nie kosztuje, nie zatruwa atmosfery, taka własna elektrownia ma zdecydowanie więcej plusów. Panele można zamontować zarówno na dachu jak i na gruncie, najlepiej zgłosić się do firmy https://eeef.pl/ o indywidualny projekt, doradzą ilość paneli, konieczną moc i zajmą się montażem.
emiś4433

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: emiś4433 »

Jeśli byście się nadal zastanawiali czy warto pójść w instalację fotowoltaiczną to odsyłam w ten link . Znaleźć tu można bardzo dobrą analizę tematu i myślę, że po tej lekturze będziecie już w stanie podjąć decyzję. Korzystajcie, dowiadujcie się i sprawdzajcie wiadomości.
Śliwka

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Śliwka »

Pytanie co sądzimy o ekologii to pytanie z rodzaju tych głupich. Przecież dla każdego myślącego człowieka powinien to być oczywisty temat, nie dbając o środowisko sami siebie zabijamy krok po kroku, zanieczyszczenia nie mogą pozytywnie wpływać na zdrowie. Dlatego cieszę się, że coraz częściej słyszymy o instalacjach fotowoltaicznych czy ogrzewaniu domu gazem. Coraz więcej firm stosuje rozwiązania proekologiczne takie jak recykling, o którym możemy się dowiedzieć w wyzwaniu Dentons. Każdy powinien zainteresować się tym tematem a zwłaszcza musimy się skupić na edukacji najmłodszych.
reruś

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: reruś »

Uważam, że należy dbać o ekologię. Wszyscy wiemy jak bardzo szkodliwe jest działanie człowieka na środowisko zatem jeśli jest możliwość zaradzenia temu to trzeba tę możliwość wykorzystywać. Tak jak już wcześniej wspomnieliście można pozyskiwać energię w sposób naturalny ze słońca przy pomocy fotowoltaiki. Jak tutaj można przeczytać https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ?v=1&sid=1 jest to energetyczna przyszłość. Można to zauważyć po stale rosnącej popularności instalacji fotowoltaicznej
Awatar użytkownika
turka
Posty: 197
Rejestracja: 02 lip 2019, 8:31

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: turka »

Ja uważam, że warto zmienić swoje podejście i być bardziej eko, dbać o środowisko. Niezwykle ważną rolę ogrywają tutaj lasy. A co do lasów, to polecam wam przeczytać artykuł https://posadzimy.pl/blog/lasy-dobro-ws ... -prywatna/ i poznać różnice pomiędzy lasami prywatnymi a państwowymi.
Luiza39

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Luiza39 »

Sądzę, że ekologia jest niezwykle ważna i każda zmiana na bardziej ekologiczne zachowanie wyjdzie na plus, nawet ta najmniejsza. Chociażby rezygnacja z plastikowych słomek, sztućców i talerzy. Może wydaje się to niewiele, ale jeżeli policzylibyśmy ile plastiku zużywa się do ich produkcji w skali roku to są ogromne liczby. Następną zmianą jaką ja wprowadzam jest zmiana zwykłej benzyny w mojej kosiarce na benzynę alikilatową https://warter.pro/
Władysław

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Władysław »

Zainteresowanym tematem mogę polecić ofertę sklepu ekologicznego, z którego produktów sam korzystam w moim domu - https://rodzinaeko.pl/produkty/nowosci , ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie. Staram się dbać o nasze środowisko naturalne, dlatego nie korzystam z produktów jednorazowych.
Awatar użytkownika
elcuba20
Posty: 341
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:04

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: elcuba20 »

Rozwiązania, które dbają o środowisko to nie tylko oszczędności, ale też lepsza jakość powietrza i życia. Na pewno warto dbać o ekologię oraz recykling . W każdym gospodarstwie da się wprowadzić coś nowego, co ulepszy ekologiczne funkcjonowanie. Ciekawą opcją są dostawy ldpe- https://contalen.eco/
Awatar użytkownika
kwiatushek05
Posty: 240
Rejestracja: 07 wrz 2019, 12:03

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: kwiatushek05 »

Jeżeli o mnie chodzi, to ja od siebie proponuję kontakt z firmą https://www.ekomeritum.pl/wytwarzanie-odpadow/ w kwestiach związanych z decyzjami środowiskowymi i pozwoleniami na wytwarzanie odpadów czy gazów. Mają spore doświadczenie, więc na pewno będą w stanie odpowiednio wam doradzić
lilia

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: lilia »

Jeśli interesuje was temat emisji gazów i czystego powietrza, warto sprawdzić treści dostępne pod tym adresem: https://hacki.com.pl/korzysci-spoleczne ... w-i-pylow/ . Strona ta oferuje obszerny artykuł na temat korzyści społecznych i gospodarczych wynikających z pomiarów emisji gazów i pyłów. Moim zdaniem, to wartościowy artykuł.
witeek

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: witeek »

Można również zdecydować się na dobrej jakości brykieciarki do słomy, które dostępne są w LabEcoTech. Ich wykonanie jest rzeczywiście bardzo staranne, do tego wyróżniają się one wysoką funkcjonalnością, więc jak dla mnie to byłby dobry zakup, tym bardziej, że wiele osób zachwalało sobie ofertę tego producenta
Giny7

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Giny7 »

W kwestii natury, czy ekologii każdy gatunek grzyba ma swoją unikalną rolę w ekosystemie, a golden teacher jest ciekawą opcją d obserwacji. Warto sprawdzić, jakie funkcje pełni w przyrodzie i jak możemy przyczynić się do jego zachowania. Dzielenie się obserwacjami na temat jego wpływu na inne rośliny i zwierzęta może być fascynującym tematem. Warto sprawdzić także jak hodować takie grzyby w warunkach domowych.
Fiona7

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: Fiona7 »

W erze zwiększonej świadomości ekologicznej, warto zobaczyć, jak bębny tekturowe mogą zastąpić mniej przyjazne środowisku materiały opakowaniowe. Są one nie tylko odnawialne, ale także zapewniają doskonałą ochronę dla transportowanych produktów. Ciekawą opcją jest wykorzystanie ich w przemyśle, gdzie wymagana jest solidność i bezpieczeństwo przesyłek. Warto sprawdzić ofertę https://tarnopak.pl/bebny-tekturowe/
tadzik

Re: Ekologia - co o niej myślicie?

Post autor: tadzik »

Jeśli poszukujecie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów w Polsce, w tym sprzętu elektronicznego i innych, to warto zerknąć na ofertę dostępną na stronie: https://mb-group.pl/. Mają oni infrastrukturę, która umożliwia świadczenie kompleksowych usług w zakresie przetwarzania. Dzięki tej firmie recykling odpadów w Polsce wchodzi na inny poziom.
ODPOWIEDZ