Oszczędzanie

Zastanawiasz się, który hotel wybrać? W której restauracji tanio zjeść? Jak wymieniać walutę? Tutaj znajdziesz odpowiedź!
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 59
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:06

Oszczędzanie

Post autor: mamapiotra »

Jak oszczędzać - czy lokata to jedyny sposób na oszczędzanie ? Lokata zawsze była najpopularniejszym sposobem na oszczędzanie ale czy najlepszym? Pamiętajmy ,że obecnie lokata jest oprocentowana niżej niż inflacja - więc tracimy swoje oszczędności. Trzeba więc znaleźć sposób by tak się nie działo. Jednym ze sposobów są fundusze inwestycyjne ,gdzie w zależności od naszej skłonności do ponoszenia ryzyka wybierzemy fundusz inwestycyjny, który będzie nam odpowiadać.
Awatar użytkownika
bebeser44
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2020, 10:07

Re: Oszczędzanie

Post autor: bebeser44 »

Na pewno warto jest oszczędzać regularnie, a oszczędności trzymać w bezpiecznym miejscu


________________________
https://centrumdepozytowe.pl
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 82
Rejestracja: 13 mar 2019, 19:25

Re: Oszczędzanie

Post autor: kasiunia »

W dzisiejszych czasach regularne oszczędzanie jest szczególnie ważne ,trzeba też robić to z głową.Już dawno nie opłacało się oszczędzać na lokatach bankowych.Oprocentowanie jakie proponują banki jest zdecydowanie poniżej inflacji - więc tracisz. Warto poznać mechanizmy i zastanowić się nad funduszami inwestycyjnym - tam też są bezpieczne produkty.
Awatar użytkownika
bimbart55
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2020, 20:02

Re: Oszczędzanie

Post autor: bimbart55 »

Przede wszystkim warto jest oszczędzać z głową


_________________________
instagram like
żbik

Re: Oszczędzanie

Post autor: żbik »

na przyszłość warto oszczędzać
ulaś

Re: Oszczędzanie

Post autor: ulaś »

A to zdecydowanie. W mojej firmie jest już wdrożony program PPK. Na początku podchodziłam sceptycznie, ale jak poznałam szczegóły to też przystąpiłam. Te odkładane pieniądze mogą być na emeryturę, ale też w razie potrzeby można je wcześniej wypłacić. Jest to dobrowolny program.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 59
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:06

Re: Oszczędzanie

Post autor: mamapiotra »

dużo ciekawych informacji
iść

Re: Oszczędzanie

Post autor: iść »

Większości z nas oszczędzanie kojarzy się z lokatami bankowymi. Jednak od jakiegoś czasu to nie jest moim zdaniem dobry pomysł. W bankach oprocentowanie lokat jest poniżej poziomu inflacji, więc tak na prawdę tracisz swoje oszczędności. W co inwestować pieniądze ? - to pytanie cały czas jest aktualne ale o tym najlepiej porozmawiać z fachowcem
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 68
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:35

Re: Oszczędzanie

Post autor: paniola »

To dobrze ,że w ogóle podejmowany jest temat oszczędzania.Świadczy to tym ,że ludzie zaczynają myśleć z czego będą żyć na emeryturze. Moim zdaniem oszczędzanie w banku nie jest dobrym rozwiązaniem, po prostu inflacja jest wyższa niż oprocentowanie jakie oferują banki. Innym rozwiązaniem jest inwestowanie oszczędności.Zatem w co najlepiej inwestować swoje pieniądze https://generali-investments.pl/content ... -rozmnozyc by nie stracić? Trzeba zapoznać się z tematem bo ryzyko jest wszędzie ... więc poczytaj i zdecyduj.
Świętka

Re: Oszczędzanie

Post autor: Świętka »

Oszczędzanie to ważna kwestia, ale nie można przesadzić, trzeba jednak jakąś radość z życia mieć, a nie tylko składać do skarpety. Można też popatrzeć na różne strony https://funduszinwestor.pl/ o finansach, które podsuną nam rozwiązania dotyczące nurtujących nas kwestii https://funduszinwestor.pl/oszczedzanie ... a-starosc/.
Awatar użytkownika
pasjonatka
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:18

Re: Oszczędzanie

Post autor: pasjonatka »

mamapiotra pisze: ↑19 lut 2020, 8:41 Jak oszczędzać - czy lokata to jedyny sposób na oszczędzanie ? Lokata zawsze była najpopularniejszym sposobem na oszczędzanie ale czy najlepszym?
Też mam wątpliwości co do lokat a na koncie oszczędnościowym wiele nie uzbieram. Mam za to ubezpieczenie oszczędnościowe które ułatwia oszczędzanie pieniędzy a przede wszystkim zapewnia ochronę ubezpieczeniową, połączoną z oszczędzaniem na dowolny cel.
maryśka

Re: Oszczędzanie

Post autor: maryśka »

Jak dla mnie oszczędzanie to podstawa by zapewnić odpowiedni byt dla moich dzieci. Warto sprawdzić: oszczędzanie pieniędzy kalkulator dzięki czemu dowiecie się w jaki sposób możecie zabezpieczyć swoje dzieci finansowo. Artykuł jest niezwykle interesujący i dobrze jest wszystko opisane
Awatar użytkownika
expi
Posty: 154
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:34

Re: Oszczędzanie

Post autor: expi »

Gdy już odłożyć jakąś kwotę, warto część niej przeznaczyć na inwestowanie. To fajny sposób na szybkie powiększenie swoich oszczędności. Przy tej okazji polecam Ci zdecydować się na ofertę: https://ipopematfi.pl/ od bardzo doświadczonej firmy, której warto zaufać.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2021, 18:29 przez expi, łącznie zmieniany 1 raz.
babiśka19900

Re: Oszczędzanie

Post autor: babiśka19900 »

mamapiotra pisze: ↑19 lut 2020, 8:41 Jak oszczędzać - czy lokata to jedyny sposób na oszczędzanie ? Lokata zawsze była najpopularniejszym sposobem na oszczędzanie ale czy najlepszym? Pamiętajmy ,że obecnie lokata jest oprocentowana niżej niż inflacja - więc tracimy swoje oszczędności. Trzeba więc znaleźć sposób by tak się nie działo. Jednym ze sposobów są fundusze inwestycyjne ,gdzie w zależności od naszej skłonności do ponoszenia ryzyka wybierzemy fundusz inwestycyjny, który będzie nam odpowiadać.
Może zacznij od codziennego oszczędznia np. na zkaupach. Ja znałazłam pyszny i tani catering, płacę mniej a jedzenia pod dostatkiem - Catering dietetyczny Żory :D
Śmerfetka29

Re: Oszczędzanie

Post autor: Śmerfetka29 »

Tak na prawdę oszczędzanie jest pierwszą i najprostszą formą inwestowania.Lokując swoje pieniądze w banku dostajemy za to odsetki.Obecnie jednak poziom oprocentowania lokat bankowych jest zbyt niski i opłacalność lokat bankowych jest wątpliwa. Poszukać należy zatem innych instrumentów do pomnażania swoich oszczędności. Zresztą sami zobaczcie sobie - tutaj podrzucam wam kalkulator lokat dla porównania.
wiórka

Re: Oszczędzanie

Post autor: wiórka »

ulaś pisze: ↑28 wrz 2020, 10:36 A to zdecydowanie. W mojej firmie jest już wdrożony program PPK. Na początku podchodziłam sceptycznie, ale jak poznałam szczegóły to też przystąpiłam. Te odkładane pieniądze mogą być na emeryturę, ale też w razie potrzeby można je wcześniej wypłacić. Jest to dobrowolny program.
Tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ masz dowód na to że warto było pozostać w programie. Już przez rok niektórzy podwoili zyski a to naprawdę imponujące wyniki
Turystka
Posty: 473
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:32

Re: Oszczędzanie

Post autor: Turystka »

A może warto byłoby się zastsnowić nad zaoszczędzeniem na rachunkach w domu, na przykład za ogrzewanie? Z tego, co mi wiadomo, to mogą w tym pomóc specjalne panele grzewcze na podczerwień, na przykład te oferowane przez TermoPlaza. Czy ktoś z Was ma już może w domu takie panele? I jak wrażenia?
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 310
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:45

Re: Oszczędzanie

Post autor: pieknyolek »

iść pisze: ↑01 lis 2020, 14:43 Większości z nas oszczędzanie kojarzy się z lokatami bankowymi. Jednak od jakiegoś czasu to nie jest moim zdaniem dobry pomysł. W bankach oprocentowanie lokat jest poniżej poziomu inflacji, więc tak na prawdę tracisz swoje oszczędności. generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/rynki-finansowe-–-gdzie-i-w-co-mozna-inwestowac W co inwestować pieniądze ? - to pytanie cały czas jest aktualne ale o tym najlepiej porozmawiać z fachowcem
Jakby kogoś z Was banki oszukały, jak frankowiczów, to bardzo polecam zapisać sobie kontakt do tej kancelarii: https://odfrankuj.org/

Obrazek
Środa

Re: Oszczędzanie

Post autor: Środa »

Oczywiście, ze można oszczędzać na rachunkach ale najwygodniejszą opcją jest chyba wydawanie mniej na zakupy. Według mnie świetną możliwość daje nam portal net-pocket. Już wiele osób korzysta z jego cashback. Zwłaszcza że współpracuje z ponad 1200 sklepów.
Turula

Re: Oszczędzanie

Post autor: Turula »

Bardzo ważne jest, aby każdy człowiek dbał o swoje finanse w sposób rozsądny. Dzięki temu nie tylko unikniemy problemów związanych z brakiem pieniędzy na bieżące wydatki, ale również będziemy mieli większą swobodę finansową w przyszłości. Warto zacząć od prowadzenia domowego budżetu i kontrolowania wydatków, aby mieć pewność, że wydajemy pieniądze w sposób właściwy. Pomocne mogą być takie teksty https://omawiamyfinanse.pl/kiedy-oszcze ... nwestowac/
Awatar użytkownika
turka
Posty: 212
Rejestracja: 02 lip 2019, 8:31

Re: Oszczędzanie

Post autor: turka »

Warto przygotować się na przyszłość, w szczególności na czas swojej emerytury i zacząć oszczędzanie. Nie wiem czy wiecie, ale wyróżnia się kilka sposobów oszczędzania na nią. O wszystkich z nich, możecie przeczytać na stronie https://podhale24.pl/motoryzacja/artyku ... owany.html Mam nadzieję, że to pomoże wam w podjęciu właściwej decyzji.
joaśkaa

Re: Oszczędzanie

Post autor: joaśkaa »

Moim zdaniem świetnym rozwiązaniem są też jednak Wycieraczki szyby przedniej i tylnej - samochody osobowe i dostawcze - OXIMO . Dużo osób zachwalało sobie tą ofertę tym bardziej, że wycieraczki są dostępne w atrakcyjnej cenie
dareeek

Re: Oszczędzanie

Post autor: dareeek »

Na podstawie moich spostrzeżeń, ferrari leasing prezentuje się bardzo korzystnie. W niedawnej chwili zapoznałem się z ofertą tej firmy i uważam, że jest niezwykle atrakcyjna, zwłaszcza jeśli chodzi o konkurencyjne koszty leasingu, które nie są nadmiernie wygórowane.
koala

Re: Oszczędzanie

Post autor: koala »

Ta inflacja i drozejące paliwo chyba wszystkim nam daje w kość. Warto przed zatankowaniem na stronie payback sobie sprawdzac ceny paliwa https://zakupy.payback.pl/ceny-paliw/
ODPOWIEDZ