ogrzewanie a płytki

Zastanawiasz się, który hotel wybrać? W której restauracji tanio zjeść? Jak wymieniać walutę? Tutaj znajdziesz odpowiedź!
Zuziaó

ogrzewanie a płytki

Post autor: Zuziaó »

Ogólnie jeśli zastanawiacie się nad montażem ogrzewania podłogowego w Waszym nowym domu, to polecam najpierw poczytać sobie na ten temat na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/blog/budowa-domu/. Znajdziecie tam kilka artykułów na ten temat, z których dowiecie się między innymi, ile to będzie mniej więcej kosztowało i w jaki sposób ogrzewanie takie powinno być montowane.
Olkaś

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: Olkaś »

Sama ostatnio zastanawiałam się nad wymianą instalacji grzewczej w moim domu. Nie mogłam się tylko zdecydować, jaką metodę chciałabym zastosować. Znajomy polecił mi, żebym przeczytała artykuł na stronie https://www.dom.pl/wymiana-starego-kotla...lacje.html ponieważ można się stamtąd dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy w tym zakresie. Polecam sprawdzić i wam.
Tanitał

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: Tanitał »

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie węglowe, a dokładniej korzystamy z ekogroszku od https://sobianek.pl/ . Maja bardzo dobrego gatunku opał i zawsze dostawa jest na czas ,wiem że można kupić mniejsze bądź większe ilości . Fajnie bo pakowany jest w woreczki i dzięki temu mam czysto w piwnicy :)
banialo

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: banialo »

Zuziaó pisze: 26 paź 2021, 22:55 Ogólnie jeśli zastanawiacie się nad montażem ogrzewania podłogowego w Waszym nowym domu, to polecam najpierw poczytać sobie na ten temat na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/blog/budowa-domu/. Znajdziecie tam kilka artykułów na ten temat, z których dowiecie się między innymi, ile to będzie mniej więcej kosztowało i w jaki sposób ogrzewanie takie powinno być montowane.
Nie do końca się w tym połapać mogę. Wiem, że zimno działa negatywnie na płytki, ale co z ogrzewaniem, jeśli chodzi właśnie o ciepło? Moim zdaniem nie powinno być problemów, ale no sama nie wiem. Ogólnie to sprawdzam też stare cegły , bo mi się to na ścianie bardzo podoba. Jakoś tak do mnie pasuje.
silnaa

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: silnaa »

Ja to Wam powiem, że nie wiem, jak ma wyglądać pompa ciepła do ogrzewania wody , ale w sumie to mam na oku, by ogarnąć. Dlatego działajcie sensownie. Mam nadzieję, że to się sprawdzi. Kochajmy to, co możemy w sobie ogarnąć. I jak to ma wyglądać.
Jamnik

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: Jamnik »

Wydajność energetyczna to nie tylko moda, ale przede wszystkim ekonomia i troska o środowisko. Jeśli myślisz o zmianie systemu ogrzewania lub chłodzenia w swoim domu, polecam zastanowić się nad propozycją Panasonic. Szczegóły znajdziesz tutaj https://www.syneko.pl/aircon-dowiedz-si ... -panasonic więc to decyzja na lata.
olkaa

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: olkaa »

Można też jednak pomyśleć o samodzielnej produkcji pelletu i szczerze mówiąc całkiem dobrą ofertę posiada https://labecotech.pl/ . Peleciarki jakie tutaj znajdziecie są wyjątkowo wydajne i przede wszystkim działają bez żadnych problemów
Jesion

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: Jesion »

Integracja systemów zarządzania energią z krzywą grzewczą może przynieść znaczne oszczędności, jak wskazano na stronie https://glosseniora.pl/2023/09/07/efekt ... y-i-triki/ i to są pomocne kwestie. Poprzez automatyzację ustawień, system może samodzielnie dostosować parametry pracy do bieżących potrzeb użytkownika oraz warunków zewnętrznych, minimalizując marnotrawstwo energii.
estelita

Re: ogrzewanie a płytki

Post autor: estelita »

Skoro mowa tutaj o ogrzewaniu, to warto pozyskać troszkę praktycznej wiedzy i zapoznać się tutaj https://soldar-kat.pl/podklad-pod-panel ... e-na-zime/ z artykułem/ poradnikiem na temat tego - jaki wybrać podkład na ogrzewanie podłogowe?
ODPOWIEDZ