odszkodowanie za lot

Zastanawiasz się, który hotel wybrać? W której restauracji tanio zjeść? Jak wymieniać walutę? Tutaj znajdziesz odpowiedź!
Awatar użytkownika
CałyGlob
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:34

odszkodowanie za lot

Post autor: CałyGlob »

Miałam kilka lat temu niemiłą sytuację z linią lotniczą. Lot się tak opóźnił, że musiałam zmieniać samolot, aby zdążyć na ważne wydarzenie. Sporo za to zapłaciłam, a linia lotnicza zupełnie się mną nie przejęła. Ostatnio dowiedziałam się ze strony: https://do600euro.pl/odszkodowanie-za-lot/ , że mogłam domagać się odszkodowania. Będę wiedziała na przyszłość.
Awatar użytkownika
marte
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2019, 16:22

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: marte »

O ja tez nie wiedzialam.
Awatar użytkownika
Arianna
Posty: 5
Rejestracja: 03 gru 2019, 21:55

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: Arianna »

Patrząc na to co się dzieje na rynku lotów to można się za głowę złapać. Odnoszę takie wrażenie, że w raz z ilościa ludzi podróżujących, spada wprost proporcjonalnie jakość. Jako konsumenci nie możemy sobie pozwolić na taką sytuację więc powinniśmy wiedzieć jak walczyć o swoje. Jak wyegzekwować odwołany lot odszkodowanie możecie się dowiedzieć dzięki temu serwisowi - https://delayfix.com/opozniony-lot Zresztą nawet wybranie się na wczasy z najlepszym biurem podróży nie gwarantuje tego, że wszystko uda się bez najmniejszego problemu. W najbardziej krytycznych sytuacja możemy się dowiedzieć o bankructwie danego biura (jak to miało miejsce jakiś czas temu). Zazwczyaj jesteśmy skazani wtedy na siebie więc czemu od razu nie zaplanować wszystkiego we własny zakresie? :)
Awatar użytkownika
Turysta1
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:34

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: Turysta1 »

W przypadku gdy mamy problem z liniami lotniczymi też warto walczyć o odszkodowanie. Wiem, że pomóc nam moze przy tym https://do600euro.pl/ . Niestety wielu pasażerów nie jest świadomych tego, że takie odszkodowanie w ogóle im się nalezy i zostawiają sprawę a mogą uzyskać nawet 600 euro odszkodowania.
Awatar użytkownika
sophia
Posty: 135
Rejestracja: 16 mar 2019, 13:53

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: sophia »

Różnie bywa, czasami faktycznie nasz lot może sporo się opóźnić, albo nawet go możemy nie doczekać. Warto jednak pamiętać o tym jakie mamy prawa i, że możemy starać się o odszkodowanie. Tutaj https://www.parkingbalice.pl/kiedy-nale ... y-lot.html możecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.
araś

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: araś »

a oni w ogóle biorą odpowiedzialność za coś takiego? w sumie nie mają wpływu na wszystko, jak pogoda brzydka i lot się opóźni. Ja tam nie wiem może ale czytam że wiele osób jest czasami niezadowolonych z wakacji bo coś poszło nie tak, hotel nie taki ale ciężko wywalczyć jakieś odszkodowanie.
Awatar użytkownika
giga
Posty: 66
Rejestracja: 07 cze 2019, 14:29

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: giga »

Pewnie, że trzeba walczyć! Linie lotnicze za opóźnienia na pewno muszą ponosić odpowiedzialność, co jeszcze można wywalczyć w razie niezadowolenia z wakacji to polecam posłuchać na https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/ ... serafinski . Adwokat Konrad Serafiński z krakowskiej kancelarii dokładnie omawia to zagadnienie. Znam przypadki gdzie takie sprawy kończyły się w sądzie ale na korzyść poszkodowanego podróżnika.
Frania

Re: odszkodowanie za lot

Post autor: Frania »

Pytanie tylko, czy na pewno warto lekceważyć takie sytuacje? Moim zdaniem warto byłoby na pewno podejść do tego tematu z otwartą głową i od razu zastanowić się, co zrobić w sytuacji, w której Wasz lot był opóźniony. Tutaj do ugrania jest nawet aż 600 Euro, więc warto się postarać. Najlepiej faktycznie znajdźcie firmę, która będzie w stanie Wam w tym pomóc. Dobrym przykładem będzie tutaj chociażby https://delayfix.com/ Korzystając z takiej pomocy, będziecie w stanie oszczędzić sobie wielu nerwów.
ODPOWIEDZ