Jak opatrzyć ranę lub stłuczenie?

Zastanawiasz się, który hotel wybrać? W której restauracji tanio zjeść? Jak wymieniać walutę? Tutaj znajdziesz odpowiedź!
Awatar użytkownika
Policjantka
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2019, 10:16

Jak opatrzyć ranę lub stłuczenie?

Post autor: Policjantka »

Hejka! Chciałbyś dostać sprawdzone maści na stłuczenia, obrzęki i urazy oraz medykamenty do oczyszczania skóry? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z ofertą https://www.apteka-leki.pl/. Serdecznie polecam tę aptekę!
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 65
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:22

Re: Jak opatrzyć ranę lub stłuczenie?

Post autor: nosleep »

Przede wszystkim ranę trzeba dobrze zdezynfekować aby nie pojawiły się powikłania gojenia się ran. Niestety jeśli nie zrobi się tego odpowiednio wcześnie to istnieje duże ryzyko, że w ranę wnikną bakterie co utrudni jej gojenie. Do odkażania rany warto mieć środek zawierający oktenidynę. Oktenidyna odkaża i blokuje rozwój bakterii chorobotwórczych.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 346
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:37
Kontakt:

Re: Jak opatrzyć ranę lub stłuczenie?

Post autor: mczay »

Odpowiednia pielęgnacja rany jest ważna. Tylko w ten sposób możesz zadbać o to, aby nie wdała się infekcja, a po ranie nie pozostała blizna. Ja od lat stosuję octenisept i jestem z niego bardzo zadowolona - jest skuteczny i delikatny, więc nadaje się dla dorosłych i dzieci.
Gośka

Re: Jak opatrzyć ranę lub stłuczenie?

Post autor: Gośka »

Opatrywanie i leczenie rany dużo zależy od tego jaka to jest rana. Ale zwykle czy to otarcie czy odleżyna stosuje się podobne preparaty. Ważne, żeby rana została odpowiednio oczyszczona, aby nie wdało się zakażenia.
Mirosław

Re: Jak opatrzyć ranę lub stłuczenie?

Post autor: Mirosław »

Moim zdaniem warto skorzystać z profesjonalnego kursu pierwszej pomocy, jeśli chcecie poznać odpowiedni na tego typu pytania. Na stronie internetowej https://responder.com.pl/kursy-rodzicow ... li-dzieci/ znajduje się oferta kursów zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
ODPOWIEDZ