Blog o zwiedzaniu muzeów - Kierunek Zwiedzania

Polecamy strony ze sprzętem, walizkami, usługi transportowe, strony do wyszukiwania lotów i noclegów.
enkidu

Blog o zwiedzaniu muzeów - Kierunek Zwiedzania

Post autor: enkidu »

Polecam bloga na temat zwiedzania muzeów, skansenów, zamków i innych ciekawych miejsc związanych z historią i edukacją.
Recenzujemy tam najciekawsze wystawy w polskich i zagranicznych muzeach. Każdy może znaleźć inspiracje na weekendowy wyjazd albo pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Na blogu są opisane tylko muzea w których sami byliśmy. Poza tym można dowiedzieć się, ile zajmuje zwiedzanie, jakie najciekawsze eksponaty będą na wystawie oraz czy opłaca się kupować bilety z wyprzedzeniem. Dzięki praktycznym wskazówkom zaplanowanie wycieczki staje się dużo prostsze.

W mijającym roku opisaliśmy między innymi najciekawsze muzea w Londynie, Berlinie, na Malcie, Cyprze oraz na Rodos. Z największych polskich miast odwiedziliśmy natomiast Gdańsk, Gdynię, Lublin, Wrocław, Opole, Kielce, Kraków. Bardzo dokładnie opisane są także atrakcje z Warszawy, gdzie mieszkamy na co dzień.

Przy każdym wpisie zamieszczamy także własne zdjęcia zrobione na miejscu.
Muzea mają przypisane oceny punktowe w skali 1-10, żeby pokazać możliwie dokładnie ich atrakcyjność. Noty są oczywiście subiektywnym zdaniem autora recenzji, ale można traktować je jako wskazówkę.

Blog może być inspiracją dla zwiedzających indywidualnych, jak również dla biur podróży i nauczycieli organizujących na co dzień wycieczki szkolne. W 2023 będzie dużo nowych, ciekawych wpisów :) Z Kierunkiem zwiedzanie łatwiej zorganizować ciekawe wakacje, jak również wyjazd na majówkę, ferie albo po prostu ciekawie spędzić dowolny weekend w roku.

Zapraszam na stronę https://kierunekzwiedzania.pl

Mile widziane komentarze, ale też inspiracje i pomysły o czym chcielibyście tam przeczytać w kolejnych artykułach :)